کارکنان دامپزشکی از مزایای کارکنان پزشکی قانونی برخوردار می‌شوند

کارکناندامپزشکی از مزایای کارکنان پزشکی قانونی برخوردار می‌شوندعضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: کارمندان دامپزشکی از قانون فوق‌العاده که خاص کارکنان پزشکی قانونی و انتقال خون هستند برخوردار می‌شوند.

کاظم فرهمند در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: روز گذشته (سه ‌شنبه) لایحه‌ای به تصویب کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی رسید که بر اساس آن، کارکنان دامپزشکی نیز شامل طرح تسری قانون فوق‌العاده خاص کارمندان پزشکی قانونی و انتقال خون می‌شوند.
وی سختی کار کارکنان دامپزشکی را از دلایل مطرح شدن این لایحه ذکر کرد و گفت: کارکنان دامپزشکی در نقاط دور، در مرغداری‌ها و دامداری‌ها با بیماری‌های دامی که بخشی از آن نیز بیماری مشترک هستند سر و کار دارند و این وضعیت، شرایط کاری سختی را برای کارکنان این بخش ایجاد کرده است.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، سر و کار داشتن کارکنان دامپزشکی با دام‌های بیمار و همچنین سموم شیمیایی را از دیگر دلایل مطرح شدن این لایحه عنوان کرد.
نماینده مردم بافق، مهریز، ابر کوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: ضریب حقوقی سازمان نظام پزشکی قانونی تاکنون بیشتر از ضریب حقوقی کارکنان دامپزشکی بود که با تصویب و ابلاغ این لایحه، حقوق کارکنان دامپزشکی افزایش می‌یابد.
فرهمند تصریح کرد: در جلسه روز گذشته، دکتر سید محسن دستور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز حضور داشت و درباره موضوع شرایط کاری کارکنان این سازمان برای نمایندگان توضیحاتی را ارائه کرد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر چگونگی تأمین مالی این طرح گفت: اعضای کمیسیون کشاورزی ردیف درآمدی ماده ۱۴ قانون سازمان دامپزشکی را برای تأمین مالی این طرح در نظر گرفتند و تصویب کردند.
فرهمند اضافه کرد: برخی از کمیسیون‌های دیگر نیز در مورد این مصوبه کمیسیون کشاورزی نظر می‌دهند و بعد از جمع‌بندی برای تصویب، در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود

همنبع سایت سازمان دامپزشکی

/ 1 نظر / 13 بازدید
ملکی

با سلام به غیر از ضریب افزایشی که فرمودید آیا مزیت دیگری نیز برای کارکنان دامپزشکی دارد؟