دكتر قهرماني دامپزشك كورد

دامپزشكي-ادبيات فارسي
 
گزارش مراسم 14 مهر 89
ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٩ : توسط : دکتر قهرمانی

 14مهر، بهانه‌ای برای تعامل بیشتر دامپزشکی با دستگاههای مرتبط با سلامت مراسم بزرگداشت روز ملی دامپزشکی، امسال با شکوه هرچه بیشتر در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و با حضور خبرنگاران رسانه‌های خبری برگزار شد.

در این همایش که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس و اعضای سازمان بازرسی کل کشور، فرماندهی بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ارتش ج.ا.ا، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، رییس سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا، ، تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله دکتر منادی تنها دامپزشک نماینده مجلس شورای اسلامی و مهندس اقبال محمدی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، رئیس مؤسسه تحقیقات شیلات ایران و نمایندگان ولی فقیه در سازمانهای مختلف تابعه وزارت جهاد کشاورزی و رئیس هیأت مدیره جامعه دامپزشکان ایران و جمع کثیری از مقامات عالیرتبه لشگری و کشوری از ابتدا تا انتهای مراسم حضور داشتند و برخی از مدعوین به ایراد سخنرانی پرداختند.

اولین سخنران مراسم دکتر دستور رئیس سازمان دامپزشکی کشور و رئیس ستاد برگزاری مراسم 14 مهر بود که در سخنرانی خود خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این مراسم بهانه‏ای است برای تعامل بیشتر سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت تا دامپزشکی بتواند بهتر از قبل وظایف خود را انجام دهد.
رییس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با تاکید براینکه دامپزشکی نقش موثری در حفاظت از سرمایه‌های دامی کشور دارد، افزود: دامپزشکی با نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی و مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام جایگاه ویژه‌ای در زمینه بهداشت عمومی جامعه دارد.
دکتر خلیلیان وزیر جهادکشاورزی نیز در این مراسم ضمن تبریک 14 مهر روز ملی دامپزشکی به حاضران، از عملکرد موفقیت‌آمیز سازمان دامپزشکی کشور در زمینه‌های گوناگون دامپزشکی به ویژه پیشگیری و کنترل موفقیت‌آمیز و به موقع بیماری تب‌برفکی در سال جاری تقدیر و تشکر کرد و برای اجرای برنامه‌های آتی سازمان آرزوی موفقیت کرد.
سخنران بعدی این مراسم دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود که ضمن تبریک این روز به دامپزشکان گفت: امیدوارم به مناسبت این روز بتوانیم سلامت انسان
ها، کودکان و حیوانات را محقق کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت بیماریهای قابل انتقال بین حیوان و انسان گفت: اینگونه بیماریها بدون همکاری و تعامل وزارت جهاد کشاورزی (سازمان دامپزشکی) و وزارت بهداشت قابل کنترل نخواهد بود.

وی با اشاره به موفقیت کشورمان در کنترل آنفلوآنزای نوع A گفت: بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت میزان مرگ و میر در کشورهای مختلف بر اثر این بیماری 2 تا 14 در میلیون بوده که کشور ما با حدود 140 مورد مرگ در حداقل یعنی 2 در میلیون قرار داشته است.

حجت‌الاسلام و المسلمن مصطفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشوردر این مراسم گفت: سلامت غذایی یکی از مهم‌ترین مسایل برای اطمینان‌بخشی به جامعه است و نیازمند یک دستگاه قدرتمند نظارتی است.

در پایان این مراسم، بیانیه ستاد برگزاری توسط دکتر مطلبی رئیس مؤسسه تحقیقات شیلات ایران قرائت شد.