دكتر قهرماني دامپزشك كورد

دامپزشكي-ادبيات فارسي
 
کور شوم اگر دروغ بگویم
ساعت ۸:٤۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٩ : توسط : دکتر قهرمانی

 

کور شوم اگر دروغ بگویم

امروز سه شنبه مورخه سی ام شهریورماه سال 89 هجری شمسی برابر با 21 از ماه 9 از سال 2010 میلادی در خانه بودم و کانالهای تلویزیون وطنی را نگاه میکردم . جناب آقای دکتر سعید لو ریاست محترم سازمان تربیت بدنی کشور در جمع ورزشکاران تیم ملی فوتبال در حالیکه مشارالیه به اتفاق سایر مقامات عالیرتبه ورزشی سر پا بودند ولی ورزشکاران نشسته بودند فرمودند که دیگر شاهد نباشم که ورزشکاری کفش پاره خود را به من نشان بدهد ورزشکاران ما باید در میادین ورزشی ژیگول باشند . لفظ ژیگول رل سالیان متمادی بود که در هیچ جایی نشنیده بودم این لفظ را سی و اندی سال پیش خطاب به همکلاسیهایی بکار میبردیم که اکثرا درسخوان نبودند ولی پاچه شلوارشان در زمستان در بالای پوتین تا میکردند و ما که چکمه سیاه محصول کفش ملی را در طول زمستان به پا داشتیم پاچه شلوارمان کاملا روی چکمه بود تا کمتر معلوم شود که چکمه پوشیده ایم و پوتین نه .! همچنین همکلاسیهایی را که کفش پاشنه بلند داشتند و یا گیسشان درازتر از حد معمول بود و اگر انها را از پشت نگاه میکردی ممکن بود با جنس دوم اشتباهشان بگیری ژیگول خطاب میکردند. بعدها پوشیدن شلوار لی پاره و مندرس که به زور سنگ پا پوست اندازی میکرد هم از مصادیق ژیگول بودن بود .

همچنین از اخبار شنیدم که هنرمند توانای سینما جناب اقای اکبر عبدی که بعلت ابتلا به بیماری دیابت در بیمارستان بستری شده بودند مرخص شده اند و هزینه 5 میلیون تومانی معالجه شان را یکی از طرفدارانشان داده اند و خبرنگار با ایشان مصاحبه ای کرد که گله مند بودند از تعویق در دریافت دستمزد بازیگریشان از تهیه کننده ها و دل پری داشتند تاکنون من فکر میکردم که فقط حق نویسندگان و مولفین کتب پامال میشود و نمیدانستم که هنرپیشه ها هم گرفتارند .

 همچنین در روزنامه ای خواندم که دانشگاههای ایران هیچکدام نتوانسته اند در لیست دویست دانشگاه برتر دنیا در سال میلادی جاری قرار بگیرند . و این کم دردی نیست اینکه در حال حاضر دانشگاههای سراسری – شبانه – روزانه – عصرانه – ازاد – غیر انتفاعی – انتفاعی – علمی – کاربردی – خصوصی – دولتی را اگر با هم جمع بزنیم تعدادشان به عدد 200 خواهد رسید ان وقت هیچکدام از این دویست دانشگاه نتوانسته اند در لیست دویست دانشگاه برتر دنیا قرار بگیرند .

از یک نظر ما شانس بزرگی داریم که سرعت اینترنت ما بالا نیست و الا اگر سرعت بالا بود و اخبار رایانه – یارانه – سهام – عدالت – مهر –گفتگو به گوش ساکنین بهشت میرسید خوف ان بود که درخواست میکردند انها را از پشت به کنار ما گسیل دارند انوقت دیگر جایی برای من و شما ساکنان فعلی این ور نمیماند.

از اول مهرماه ساعت رسمی یک ساعت به عقب کشیده میشود پس حالا که من این مطالب را مینویسم ساعت جدید قدیم جدید قدیم قبلی سابق حدود 23 میباشد . اینجاست که باید گشت و پرتقال فروش را پیداکرد !