دكتر قهرماني دامپزشك كورد

دامپزشكي-ادبيات فارسي
 
مسابقه احداث دانشکده های دامپزشکی متوقف شود
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۸٩ : توسط : دکتر قهرمانی

درخواست چهره ماندگار دامپزشکی/ مسابقه احداث دانشکده های دامپزشکی متوقف شود چهره ماندگار عرصه دامپزشکی از احداث تعداد بیش از نیاز دانشکده‌های دامپزشکی انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر مسابقه‌ای میان دانشگاه‌های آزاد و دولتی برای احداث دانشکده دامپزشکی به راه افتاده است که باید هرچه سریع تر متوقف شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، 'حسن تاجبخش' روز چهارشنبه ذر حاشیه نخستین کنگره بین‌المللی کلینیسین ‌های (درمانگر) دام‌های بزرگ، در گفت و گو با ایرنا گفت: راه‌اندازی دانشکده دامپزشکی باید به اندازه نیاز باشد، چرا که راه‌اندازی بی‌رویه این مراکز منجر به وارد شدن آسیب به حرفه دامپزشکی شده است.
وی با اشاره به نام انتخاب شده برای 'نخستین کنگره بین‌المللی کلینیسین ‌های دام‌های بزرگ' گفت: باید استفاده از لغات غربی در جامعه کاسته شود و به جای به کارگیری عبارت کلینیسین بهتر است ازکلمه درمانگر استفاده شود.
یادآور می‌شود، 'حسن تاجبخش' در همایش چهره‌های ماندگار سال 1380 به عنوان چهره ماندگار عرصه علم دامپزشکی به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار کشور انتخاب شد.
آثاری از جمله ژنتیک باکتریها، بیماری شناسی عمومی، اصول ایمنی شناسی پزشکی، ایمن شناسی بنیادی، باکتری شناسی عمومی، سیر تحول علم در اسلام و ایران، تاریخ دامپزشکی و پزشکی ایران، تاریخ بیمارستان های ایران از آغاز تا عصر حاضر و همچنین نگارش مقالات و کتب علمی دیگر در زمینه تاریخ علم پزشکی و دامپزشکی از جمله آثر وی به شمار می‌رود.
یادآور می‌شود، نخستین کنگره بین‌المللی کلینیسین‌های دام‌های بزرگ صبح روز چهارشنبه جاری درمرکز همایش‌های بین‌المللی رازی تهران آغاز به کار کرد.
در این کنگره دو روزه از مقام استاد 'محمد قلی نادعلیان' چهره‌ ماندگار بخش دامپزشکی و رییس گروه علوم دامپزشکی فرهنگستان علوم تجلیل شد.

منبع: ایرنا

شکی نیست که اقای دکتر تاجبخش کاملا بی نیاز از معرفی انهم توسط یک لاقبایی چون من است که سالیانی افتخار حضور در کلاس درسش را داشتم و چند سال پیش هم افتخار پیداکردم ایشان را برای بازدید از غار سهولان در مهاباد همراهی کنم -ایشان حتی در مورد این غار نیز اطلاعاتش بیشتر از بقیه بود خداوند عمر طولانیتری به این مروارید دامپزشکی عطافرماید